Aktualności

78 rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia obchodziliśmy 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Była to kolejna okazja do przypomnienia okrutnych wydarzeń związanych z holokaustem i zagładą ludności żydowskiej, zorganizowanych przez nazistowskie Niemcy. Wydarzenie to zostało upamiętnione także przez społeczność ZSB we Włocławku. Przed pomnikiem – macewą ku czci pomordowanych Żydów z Włocławka i okolic, jaki znajduje się na terenie ZSB zostały złożone kwiaty i zapalone znicze przez delegację władz miasta na czele z wiceprezydentami: Moniką Jabłońską i Krzysztofem Kukuckim. W uroczystości wzięły także udział delegacje Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Samochodowych z naszego miasta. Uczniowie ZSB wzięli także udział w „Akcji Żonkile” organizowanej przez muzeum Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Niestety możliwe było to jedynie w formie online. Wszyscy uczniowie otrzymali informacje zachęcającą wraz z linkiem do obejrzenia filmu „Muranów – Dzielnica Północna”. Część uczniów obejrzała ten film w ramach zajęć, a część po lekcjach. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie można już w pełni upamiętnić te smutne wydarzenia z okresu II wojny światowej. [galeria]

 

Skip to content