Aktualności

Spotkanie z wolontariuszem

IMG_20190315_090459„Człowiek jest wielki nie przez to,
co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

Z okazji Tygodnia Życzliwości odbyło się w naszej szkole spotkanie z wolontariuszem p. Adamem Znamierowskim oraz p. Małgorzatą Kamińską -Tomaszkiewicz Koordynatorem Zespołu ds. Organizacji Społeczności Lokalnej. Pan Adam przybliżył zebranym ideę wolontariatu. Uczniowie dowiedzieli się kim jest wolontariusz, jakie są cechy dobrego wolontariusza oraz zapoznali się z różnymi rodzajami pracy wykonywanej przez ludzi angażujących się w wolontariat. Pani Małgorzata zapoznała zebranych zadaniami OSP. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prezentacji, aktywnie włączyła się w dyskusję. Mamy nadzieję, że to ciekawe spotkanie zaowocuje zaangażowaniem naszych uczniów w pomoc potrzebującym i rozwinie w nich zdolność empatii. [galeria] http://mopr.wloclawek.pl/?cid=2227

Skip to content