Aktualności

Puszczyki, puchacze, płomykówki i szlarogłówki … Spotkanie z sowami

Puszczyki, puchacze, płomykówki i szlarogłówki … Spotkanie z sowami

18 maja 2017r. uczniowie klasy 2 gimnazjum uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu. Pan Komendant Ochotniczego Hufca Pracy zaprosił Tofika i Huhusia – sowy hodowane przez Panią Annę Wasielewską. Tofik to płomykówka, rodzima sówka, natomiast Huhusia to szlarogłówka południowa rodem z Afryki. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o sowach żyjących dziko w Polsce i Afryce. Jeszcze więcej dowiedzieliśmy się o zwyczajach i zachowaniach sów hodowanych przez Panią Anię. Tofik i Huhusia chętnie fotografowały się z nami.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Pani Ani. [facebook]
Dziękujemy za tak cenne spotkanie. [galeria]

Skip to content