Aktualności

IV Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjów

IV Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjów

4 kwietnia br. wzorem lat ubiegłych, w Zespole Szkół Budowlanych odbył się IV Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjów. Patronat nad imprezą objął eurodeputowany z naszego regionu pan Janusz Zemke, który zaprosił zwycięzcę wraz z opiekunem na wycieczkę do Brukseli.
Organizatorem imprezy był Szkolny Klub Europejski działający w Budowlance z opiekunami Joanną Wiewiórską i Dorotą Danielewską. Uczestnicy konkursu to reprezentanci gimnazjów z Włocławka: nr 3, 14, 12, Gimnazjum im. J. Długosza oraz uczniowie ze Skępego, Kłóbki, Fabianek, Witowa i Brześcia Kujawskiego. Wszyscy wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy i znajomością historii oraz zasad funkcjonowania Unii Europejskiej. Minimalną różnicą punktów pierwsze trzy miejsca zajęli:

1. Adam Kamedulski z Gimnazjum nr 3 z Włocławka – podopieczny pana Norberta Skoniecznego – wycieczka do Brukseli

2. Bartosz Zasowski z Gimnazjum w Skępem – opiekun pan Ireneusz Jędrzejewski  – tablet

3. Natalia Deskiewicz – Gimnazjum Długosz – opiekun pani Katarzyna Kwiatkowska – głośnik bezprzewodowy

[galeria] [galeria ddwloclawek.pl] [kujawy.info]

Skip to content