Aktualności

PROFILAKTYKA Z TEATREM INSPIRACJA Z KRAKOWA

PROFILAKTYKA Z TEATREM INSPIRACJA Z KRAKOWA

18 lutego 2016 roku gościliśmy teatr profilaktyczny INSPIRACJA z Krakowa. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl „NAD PRZEPAŚCIĄ”.

Styl życia lansowany przez media i wymuszany przez rówieśniczą presję sprawia, że dla młodych ludzi spotkania towarzyskie i zabawa, nieodłącznie kojarzą się z alkoholem i sięganiem po narkotyki. Odegrany spektakl ma za zadanie uświadomić im konsekwencje takich „eksperymentów” i nauczyć postawy asertywnej. Również w sugestywny sposób zachęcić do podjęcia wysiłku w sztuce radzenia sobie z problemem używek i nałogów.

Spektakl poruszał problemy młodych ludzi związane z kwestią granic wzajemnego zaufania i przyjaźni. Bohaterami była dwójka przyjaciół połączonych wspólną pasją – wspinaczką. Różnili się od siebie podejściem do życia w kwestii używek i narkotyków. Pasja, której się oddają, wymaga lojalności wobec partnera, zaufania do drugiej osoby i odpowiedzialności. Te wartości zostają wystawione na próbę przez jednego z przyjaciół, który eksperymentuje z narkotykami. Spektakl zachęcał do podjęcia wysiłku w walce z używkami, w myśl maksymy alpinistów: „Wolność jest jak powietrze na szczycie góry nie do zniesienia dla słabych”.

Aktorzy w wyrazisty i profesjonalny sposób starali się dotrzeć do umysłów młodych ludzi, aby przestrzec ich przed konsekwencjami sięgania po alkohol i narkotyki. [galeria]

Skip to content