Aktualności

Kolejny raz I nagroda dla uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Konkursie Instalacje

Kolejny raz I nagroda dla uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Konkursie Instalacje

Po raz piąty, Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku zorganizowała konkurs na formę przestrzenną pn.: “INSTALACJE”. Tematem tegorocznego konkursu była ZIEMIA.
W konkursie brało udział siedem trzyosobowych reprezentacji włocławskich szkół.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II TB (technik architektury krajobrazu) : Małgosia Sieradzka, Martyna Piotrowska i Dawid Błaszczyk. Opiekunem grupy była pani Aleksandra Świątkiewicz – Szóstak.

Uczestnicy poprzez formę plastyczną spróbowali oddać charakter i właściwości ziemi oraz jej znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ponieważ tworzenie instalacji ułatwia młodzieży świadomy odbiór sztuki współczesnej i stwarza możliwość aktywnego udziału w kulturze.
Instalacje uczestników oceniało jury w składzie:

Krytyk sztuki Jerzy Brukwicki – przewodniczący jury
Artysta plastyk Magdalena Bezat-Majeranowska – członek jury
Artysta plastyk Mariusz Konczalski – członek jury

Jury przyznało nagrody dla szkół oraz nagrody dla uczniów uczestniczących w konkursie.

Gratulujemy !!!

Skip to content