Aktualności

Wycieczka edukacyjna do elektrowni wodnej

Wycieczka edukacyjna do elektrowni wodnej

Dnia 18 maja br. odbyła się wycieczka edukacyjna do elektrowni wodnej funkcjonującej we Włocławku na rzece Wiśle. Brali w niej udział uczniowie z klasy I TB Zespołu Szkół Budowlanych z opiekunem Józefem Kozłowskim. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia i poznania zasad działania elektrowni wodnej w normalnym cyklu eksploatacji. Uczniowie naszej szkoły wykazali ogromne zainteresowanie problematyką wykorzystywania energii wody do produkcji energii elektrycznej, zadawali wiele pytań między innymi, jakie są zalety i wady elektrowni wodnej, jak odbywa się transport energii elektrycznej, kto jest odbiorcą produkowanego prądu. Podsumowując wycieczka okazała się wartościową lekcją, na której uczniowie wzbogacili się o nowe informacje z zakresu pozyskania energii elektrycznej z ekologicznych źródeł energii

Skip to content