Aktualności

ZSB na VI Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości

ZSB na VI Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości

15 kwietnia 2015 roku rozpoczął się we Włocławku VI Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości. Jest to wydarzenie, które popularyzuje naukę, wiedzę i kulturę oraz promuje postawy sprzyjające zgłębianiu wiedzy i umiejętności jej zastosowania w życiu codziennym.

Uczniowie klas IA oraz IIB wzięli udział w pokazie interaktywnym prowadzonym przez Szalonych Naukowców z Laboratorium Pana Korka (pankorek.pl), pokazującym właściwości zestalonego dwutlenku węgla i ciekłego azotu, który odbył się w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego.
Natomiast 17 kwietnia w Collegium Maius WSHE odbył się wykład z fizyki wraz z eksperymentami, który prowadził dr Walter Wegner, astrofizyk. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się jak w prosty i ciekawy sposób wyjaśnić podstawowe zjawiska fizyczne obserwowane w otaczającym nas świecie.

Skip to content