Aktualności

Wycieczka do Poznania

Wycieczka do Poznania

Dnia 03 października 2013 r. o godzinie 8:10 uczniowie klas TB oraz ZSZ   we Włocławku  wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Poznania. Organizatorem wycieczki była Joanna Banasiak i Józef Kozłowski, a opiekunami Paweł Kuczkowski i Eleonora Lewandowska. Po drodze do Poznania była Kruszwica. Tam  udaliśmy  się pod  Mysią Wieżę, aby poznać legendę, zrobić sobie grupowe zdjęcie i  podziwiać przepiękną panoramę Jeziora Gopło. Następnie udaliśmy się do Poznania, podziwiając  z okien autokaru Archikatedrę Gnieźnieńską . Około godziny 11:30 dotarliśmy do Poznania udając się na  Stary Rynek. Gdy wybiła godzina 12:00 mieliśmy okazję zobaczyć trykające się koziołki, które są szczególną atrakcją zwiedzanego przez nas Poznania. Ku naszemu zdziwieniu na Rynku zebrało się dużo ludzi i podziwiało razem z nami koziołki. Następnie miło spędziliśmy czas w Starym Browarze.
Około godz. 13:30 zwiedziliśmy Palmiarnię. Palmiarnia Poznańska to jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków. Poznaliśmy nieznane rośliny i wspaniałe okazy, palm  daktylowch. Niektóre okazy liczą tam ponad 100 lat. Jest to wspaniałe miejsce na wycieczkę klasową. Są tam zwierzęta poruszające się między tą roślinnością, żółwie, latające papugi oraz ryby, które można dotykać.
Około godziny15:00 nadszedł czas na powrót do domu. W drodze powrotnej nauczyciele przygotowali niespodziankę, zapraszając wszystkich do McDonald’s  w Gnieźnie.. Naszym zdaniem nasza pierwsza  wycieczka w tym roku szkolnym była bardzo udana i na pewno każdy będzie ją jak najlepiej wspominał, ponieważ dostarczyła nam wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Spędziliśmy miło czas w przyjaznym gronie co pozwoliło nam lepiej się nawzajem  poznać.  Mamy  nadzieję, że następna wycieczka będzie równie wspaniałym  przeżyciem.
 Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę. 🙂

 

Skip to content