Aktualności

Festiwal Nauki i Przedsiębiorczości

W dniu 01.06.2012r. uczniowie klasy III a TB wraz z opiekunami p. Justyną Armacką i p. Łukaszem Dymkowskim wzięli udział w III edycji Festiwalu Nauki i Przedsiębiorczości, który zorganizowały włocławskie uczelnie wyższe. Spośród ponad 70 propozycji programowych, z wielu dziedzin nauk: humanistycznych oraz nauk matematyczno-przyrodniczych uczniowie ZSB wybrali wykłady z zakresu budownictwa w Wyższej Szkole Techniki i Przedsiębiorczości we Włocławku.
Uczniowie wysłuchali wykładu pt. „Bądź na czasie – nie przepłacaj. Budynki energooszczędne i pasywne” wygłosił go doc. dra inż. Krzysztofa Pawłowskiego, który jest absolwentem Technikum Budowlanego we Włocławku a obecnie jest pracownikiem naukowym UTP w Bydgoszczy wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz WSTiP we Włocławku pt. „Bądź na czasie – nie przepłacaj. Budynki energooszczędne i pasywne.
Następnie zapoznali się ofertą i technologią produkcji prefabrykatów betonowych w jednej z największych firm tego typu w Polsce a mieszczącej się we Włocławku – P.V.Prefabet. Kluczbork S.A Wykład nt. „Prefabrykaty betonowe nowej generacji w budownictwie podziemnym w technologiach bezwykopowych” przedstawił pracownik firmy P.V.Prefabet Kluczbork S.A z p. mgr inż. Daniel Widawski.

Skip to content