Aktualności

Idziemy do Urzędu Skarbowego

W dniu 23 lutego 2023 r. uczniowie klasy II B oraz III A pod opieką Pani Żanety Kardacz-Furmanek i Pani Beaty Sokół wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Urzędu Skarbowego we Włocławku.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zadaniami i zakresem działania Krajowej Administracji Skarbowej, a także działalnością miejscowej placówki, szczególnie w relacjach przedsiębiorców i firm oraz osób fizycznych z urzędem. Uczniowie dowiedzieli się także o formach kontaktu i rozliczania się w systemie elektronicznym. Zostali zaznajomieni z korzyściami, jakie mają podmioty posiadające profil zaufany w systemie e–PUAP, mogąc załatwić wiele spraw urzędowych bez odwiedzania urzędu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca. Uczniowie zwiedzili również salę obsługi interesantów Urzędu. Podczas wycieczki młodzież zdobyła wiedzę, która pomoże jej w przyszłości prawidłowo załatwiać różnego rodzaju sprawy podatkowe.

Skip to content