Aktualności

II Międzyszkolny Konkurs Malarski FAJANSOWE INSPIRACJE

28 kwietnia trzy uczennice klasy IA wzięły udział w II Międzyszkolnym Konkursie Malarskim FAJANSOWE INSPIRACJE,który pod koniec maja zostanie zakończony II Długoszowskim Biennale Fajansu,podczas którego zostaną zaprezentowane najlepsze prace uczestników konkursu. Rywalizacja uczniów została poprzedzona prezentacją malowania włocławskiego fajansu. Jej głównym celem było propagowanie wśród dzieci i młodzieży malowania fajansu jako dziedziny sztuki regionalnej oraz wymiana doświadczeń między uczestnikami,a także promowanie twórczości malarek włocławskiego fajansu. Uczniowie wykonywali pracę malarską inspirowaną włocławskim fajansem na podkładzie ceramicznym. Mieli możliwość wyboru motywu – tradycyjnego lub „Picasso”.

Wkrótce ogłoszenie wyników. Trzymamy kciuki za nasze uczennice! [galeria]

Skip to content