Aktualności

FINALISTKA OWiUB

W dniach 7 – 9.04.2022r. uczennica klasy IIA – Krystyna Skulimowska reprezentowała szkołę w finale centralnym XXXV OWiUB. Gospodarzami tegorocznej jubileuszowej OWiUB była Politechnika Opolska oraz ZSTiO im. K. Gzowskiego w Opolu.
Krystyna Skulimowska uzyskała tytuł finalisty znajdując się jednocześnie w gronie 90 najlepszych młodych budowlańców.
Tytuł finalisty zwalnia uczniów z części teoretycznej egzaminu zawodowego oraz daje możliwość wyboru studiowania na każdej Politechnice w Polsce na kierunku budownictwo bez postępowania rekrutacyjnego. Ponadto niektóre Politechniki finalistom oraz laureatom OWiUB sponsorują stypendium przez I rok studiowania.

Uczestnicy konkursu mierzają się z trudnymi zadaniami z różnych dziedzin budownictwa. Są to często zadania złożone, w których uczeń musi w jednym poleceniu rozwiązać kilka problemów. Przykładowo, trzeba zaprojektować fragment budynku mieszkalnego – kawalerkę dla dwóch osób z podaniem wszystkich wymiarów oraz jej wyposażenia. Są również zadania matematyczne, obliczenia konstrukcyjne albo izolacyjność przegrody budowlanej zewnętrznej. Wymagana jest zatem znajomość wybranych materiałów budowlanych.

Krystynie i opiekunowi Pani Profesor Justynie Armackiej  życzymy równie dużych sukcesów przez kolejne lata nauki w technikum budowlanym. [galeria]
Link do wyników
Link do strony z transmisją z Uroczystej Gali OWiUB

Skip to content