Aktualności

Inżynieralia Politechniki Bydgoskiej – Wydział Budownictwa, Architektury i Środowiska

We wtorek 12 października na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Bydgoskiej  odbywały się Inżynieralia. Nie mogło zabraknąć tam uczniów naszej szkoły, wybrali się tam przedstawiciele klasy IVBT. Poznawali  świat inżynierów!  Przez cały dzień  poznawali kierunki, które mogą studiować. Dowiedzieli się , na czym polegają studia inżynierskie, kim jest inżynier i jak ważną rolę pełni dla świata. Najpierw  rozmawiano o kierunku BUDOWNICTWO. W rozmowie udział wzięli   Dyrektor ds. handlowych Budimex S.A., Dyrektor bydgoskiego oddziału ALSTAL Grupa Budowlana oraz absolwent uczelni. Później uczniowie  poczuli  się studentami BUDOWNICTWA: łyknęli wiedzy konstrukcyjnej, oglądali  laboratorium badawcze, zniszczyli  kilka próbek betonu. Zostali także umieszczenie na stronie Politechniki Bydgoskiej.

 

Skip to content