Aktualności

Ogólnopolski sukces naszej uczennicy Magdaleny Wilczyńskiej

Dzisiaj w Gdańsku, w  sobotę, 17 kwietnia 2021 roku odbył się finał XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Uczennica klasy IV AT Magdalena Wilczyńska okazała się być jedną z najlepszych w Polsce, jest laureatką  tej prestiżowej olimpiady dającej wstęp na każdą uczelnię w Polsce. W tym roku finalistów XXXIV OWiUB gościły Państwowe Szkoły Budownictwa w Gdańsku. Finał przebiegał w dniach 15 – 17 kwietnia 2021 roku. Organizatorzy zapewnili bezpieczne warunki sanitarne wynikające z panującej pandemii. Po raz pierwszy można było śledzić transmisję online z gali nadania  tytułów wyróżnionym laureatom i finalistom. (Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych dostępny jest pod tym linkiem)  Nasz uczennica Magdalena Wilczyńska tak jak w ubiegłym roku, spisała się znakomicie – uzyskała tytuł laureata i 14 lokatę w klasyfikacji krajowej. Tytuł ten otwiera przed Magdą wszystkie drzwi uczelni wyższych na kierunku  – budownictwo raz zwolnienie z części pisemnej Egzaminu Potwierdzającego Kwalifikacje w Zawodzie.  Po tych ogromnych emocjach Magda wraz z opiekunem Panią Profesor Justyną Armacką korzystały z uroków Trójmiasta i zwiedzały m.  in.: Molo w Sopocie, Krzywy Domek,, urokliwe uliczki starego miasta, w Gdańsku,  Teatr Szekspirowski, koło widokowe, Westerplatte, Skwer Kościuszki w Gdyni i szereg innych.

Najserdeczniej gratulujemy Magdzie i jej opiekunce Pani Profesor Justynie Armackiej. Brawo!!!!!

Skip to content