Aktualności

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

W dniu 27 stycznia 2020r. obchodziliśmy w ZSB ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, który przypadł w 75 rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Dla społeczności naszej szkoły jest to szczególny dzień, gdyż na terenie placówki znajduje się miejsce pamięci ofiar Holokaustu z naszego miasta i regionu. Młodzież ZSB wraz z nauczycielami i Dyrekcją szkoły oraz Dyrekcją KPCEN Włocławek oraz Dyrekcją Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze przy obelisku upamiętniającym ofiary Holokaustu. Następnie wszyscy zebrani udali się do KPCEN, gdzie odbyło się seminarium Zachować pamięć o ofiarach Holokaustu. Szczególnie dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy mimo ferii poświęcili swój wolny czas aby uczcić ofiary Holokaustu. Uczniowie ZSB byli jedynymi uczniami z włocławskich szkół, którzy wzięli udział w tym upamiętnieniu tak ważnej rocznicy. [galeria]

Skip to content