Aktualności

Spotkanie z Szymonem Hołownią

IMG_20191204_173050 (Copy)W środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościł Szymon Hołownia. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Czytelnicze oblicze”, ale wiele kwestii dotyczyło wychowania, mowy nienawiści czy polityki. W sali kameralnej biblioteki  spotkało się wielu  włocławian, w gronie których znaleźli się uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Profesor Dorotą Danielewską. Zainteresowanie bardzo duże. Pytania, które ze strony publiczności padały, dotyczyły nie tylko życia telewizyjnego, ale kwestii współczesnego świata, Polski oraz fundacji, które prowadzi Szymon Hołownia. – Coś, co mnie najbardziej poruszyło, to są pytania dotyczące relacji młodych ludzi z rodziną, z rodzicami, z najbliższymi, to, co jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne, a często szwankuje – mówi bohater spotkania. – Widzę, że ten temat wraca niemalże na każdym spotkaniu. To rzecz, którą trzeba przedyskutować. Włocławianie pytali też o wybory prezydenckie. – To jest bardzo ważna decyzja, którą podejmę w najbliższym czasie. Ja oczywiście o tym myślę, ale muszę mieć komplet danych na stole, wtedy podejmę decyzję. Wiemy, że wybory są w maju, a kampania wystartuje pewnie w styczniu. Trzeba będzie się zdecydować, albo w prawo, albo w lewo. Nie będę fundował latynoskiej telenoweli pod hasłem „Hołownia się waha”. A jakie powinno być pierwsze słowa nowowybranego prezydenta do narodu? – Myślę, że powinniśmy pokazać, że w Polsce nie musi być dwóch plemion, że trzeba pokazać, jak cudowne rzeczy potrafimy robić, kiedy uświadomimy sobie, że możemy być różni, ale równi, a nie lepsi i gorsi -dodał Hołownia. – I tego mi właśnie we współczesnej Polsce bardzo brakuje – wspólnoty. Prawo, sądy – to wszystko są ważne rzeczy, ale my musimy myśleć o metapoziomie. [galeria], relacja video ze spotkania.

Skip to content