Aktualności

Spotkanie z Panem Witoldem Stankowskim

FB_IMG_1573069140494Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Doroty Danielewskiej uczestniczyli w spotkaniu poświęconym Witoldowi Mystkowskiemu – ostatniemu, niezwykle zasłużonemu dla rozwoju miasta prezydentowi Włocławka, zamordowanemu jesienią 1939 r. przez Niemców.
Prelekcję na temat tego znamienitego samorządowca wygłosił prof. dr hab. Witold Stankowski, rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek Działu Naukowego Instytutu Pileckiego w Warszawie. Historyk, politolog, badacz historii drugiej wojny światowej, dziejów Europy, Unii Europejskiej i powojennych Niemiec. Pan profesor jest autorem wielu publikacji dotyczących Włocławka i Kujaw, w tym wydanej w 2012 roku książki pt.”Witold Mystkowski, Ostatni prezydent miasta Włocławka Drugiej Rzeczypospolitej. Życie-działalność-losy. Seria Biblioteka Prezydentów Miasta Włocławka”. [galeria]

Skip to content