Aktualności

„Namaluj Uśmiech – III Edycja” – nasi uczniowie pomagają

    30544Akcja „Namaluj Uśmiech – III Edycja” w ramach realizacji projektu partnerskiego , w której wzięli nasi uczniowie została zapoczątkowana przez Sekcję Automobilklubu Włocławskiego – Garbaty Włocławek.  Jak co roku, na jubileuszowy, bo już 10 zlot zabytkowych Volkswagenów, członkowie sekcji Garbaty Włocławek szukali pomysłów na charytatywną stronę swojego zlotu.
Jednocześnie, uczennice ZSB kolejny już rok pomagały w pracach organizacyjnych i porządkowych podczas tej motoryzacyjnej imprezy. Postanowiono, że dobrze było by ponownie skorzystać z możliwości jakie daje Zespół Szkół Budowlanych we współpracy z CKZiU i zaprosić te dwie placówki do współpracy i wraz z MOPR Włocławek rozpocząć kolejną edycję  akcji, w której wolontariusze z naszej szkoły brali udział kilka lat wcześniej. Sekcje AW (Garbaty Włocławek i Moto-Rajd) miały zebrać  farby i materiały jednorazowe, MOPR Włocławek wytypować środowiska na terenie miasta, a uczniowie ZSB w ramach praktyk i jako wolontariusze MOPR remontować mieszkania potrzebujących Włocławian.
Jak postanowiono, tak uczyniono. Nauczyciel zawodu wytypował uczniów, którzy wzięli udział w akcji. Podpisali oni umowy z MOPR, i już jako wolontariusze rozpoczęli prace remontowe. Sekcje Garbaty Włocławek i Moto-Rajd zebrały w czasie zlotów farby i materiały o wartości  ponad 2000zł.  W tym samym okresie MOPR pozyskał sponsora w firmie Arteks, tym samym powiększając dwukrotnie ilość zgromadzonych materiałów, co pozwoliło wytypować kolejne środowiska, którym można było udzielić pomocy. Partnerstwo zostało zawiązane w 2018 roku pomiędzy: Stowarzyszeniem Automobilkub Włocławski, Sekcją „Garbaty Włocławek” i Sekcją MOTORAJD, Urzędem Miasta Włocławek, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołem Szkół Budowlanych we Włocławku.
Akcję swoim patronatem objął prezydent miasta Włocławek, pan Marek Wojtkowski, w którego obecności wszystkie strony podpisały porozumienie o współpracy partnerskiej. Miało to miejsce we wrześniu 2018 roku w Zespole Szkół Budowlanych we Włocławku. Relację z tego wydarzenia przygotowały włocławskie media. Do projektu przez pracowników socjalnych zostało wytypowanych 15 rodzin z włocławskich osiedli. Są to osoby w trudnej sytuacji życiowej, gospodarstwa w których występują osoby niepełnosprawne lub samotne, nieposiadające wsparcia osób bliskich. Po wskazaniu pierwszych środowisk i przetransportowaniu materiałów, wolontariusze MOPR reprezentujący ZSB we Włocławku pod opieką pana Gołuchowskiego przystąpili do pracy.
W październiku 2019 roku  zostały podjęte kolejne prace malarskie w gospodarstwach domowych, wytypowanych przez pracowników socjalnych. Prace realizowane są niezmiennie  przez wolontariuszy MOPR, reprezentujących Zespół Szkół  Budowlanych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Do chwili obecnej porozumienie zaowocowało wykonaniem prac malarskich przez 16 wolontariuszy w 3 gospodarstwach domowych. Zostały one wykonane na osiedlach: „Zazamcze”, „Kazimierza Wielkiego” i „Południe”. Łączna powierzchnia wykonanych prac wyniosła 200 m2. Były to prace, które wymagały dużego zaangażowania, nakładu pracy i przygotowania powierzchni.
Obecnie prace malarskie są prowadzone w czwartym gospodarstwie przy ul. Żytniej we Włocławku.
Cieszymy się, że dzięki wsparciu Partnerów i Wolontariuszy możemy nieść radość potrzebującym mieszkańcom naszego miasta, za co serdecznie dziękujemy.
A nasze działania można obejrzeć  na stronach MOPR: http://mopr.wloclawek.pl/?app=galeria&cid=54&id=1729

Skip to content