Aktualności

Otrzęsiny Pierwszaków

IMG_7408 (Copy) W miniony czwartek mieliśmy zaszczyt i ogromną przyjemność powitać wszystkich pierwszoklasistów na dorocznym, tradycyjnym już w naszej szkole  „ŚWIĘCIE KOTA „- czyli Otrzęsinach klas I.

 Sprawdzaliśmy, czy pierwszaki potrafią sprostać przygotowanym zadaniom i czy wykażą się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru. Pomysłowość i zaangażowanie oceniało nasze jury. Na początek sprawdzaliśmy, czy potrafią kreatywnie i  z zaangażowaniem zaprezentować przebrania przygotowane wcześniej. Następnie przyszła kolej na zadanie  sprawdzające  wiedzę o naszej szkole, okazało się  że po zaledwie trzech tygodniach pierwszaki znają szkołę bardzo dobrze. Było coś dla umysłu i  coś dla ciała, kolejna konkurencja – jedzenie soczystych jabłek zawieszonych na sznurku, brzuszki były pełne. Emocje sięgały zenitu. Kolejna konkurencja to pokaz tańca, gdzie każda klasa zaprezentowała swoje umiejętności w tańcu,  gimnastyce  i sprycie. Dalsze zmagania dotyczyły picia mleczka ze spodeczka. Jak  kotki już się posiliły, przyszedł  czas na kolejną konkurencję, była to konkurencja muzyczna, w której udział brała cała klasa. Zadaniem  było odgadnięcie tytułu wybranego utworu. Zadanie – niespodzianka dla wychowawców, którzy stoczyli bój ramię w ramię ze swoją klasą. W tej konkurencji wychowawcy mogli  pochwalić się giętkim językiem i znajomością ortografii. Ostatnie  zmagania dostarczyły najwięcej emocji, czyli wyścigu na 3 nogi.

Musimy przyznać jednogłośnie, że wszyscy byli rewelacyjni, a egzamin przez nas przygotowany pierwszacy  zdali na piątkę. Zwycięzcą tegorocznych „Otrzęsin” jest klasa  I aP  z wychowawcą Panią  Profesor Magdaleną Słowińską. [Galeria]

Główną nagrodą dla zwycięzców jest zorganizowanie przyszłorocznych „Otrzęsin” dla nowych już klas pierwszych. I TORCIK 🙂

Gratulacje dla wszystkich!

Organizator:   Samorząd Uczniowski

Skip to content