Aktualności

„DYKTANDO O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII ZSB 2019”

6 (Copy)W dniu 04.10 2019 r. po raz pierwszy w Zespole Szkół Budowlanych odbył się pierwszy etap konkursu ortograficznego pt.

„DYKTANDO O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII ZSB 2019”.

W rywalizacji wzięli udział chętni uczniowie, którzy nie boją się nowych wyzwań. Uczniowie, którzy są pasjonatami przygód z ortografią i promują poprawność językową.

Uczestnicy zmagali się z tekstem pełnym ortograficznych pułapek. Tegoroczne dyktando poświęcone było tematyce bliskiej uczniom naszej szkoły – od wytyczenia działki budowlanej poprzez etap powstawania domu jednorodzinnego do aranżacji terenu zieleni w przydomowym ogrodzie. Chociaż pisanie ze słuchu wymaga ogromnego skupienia, atmosfera była bardzo sympatyczna, a młodzież uśmiechnięta. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zainteresowanie konkursem. Niebawem drugi etap konkursu. Mistrzowski tytuł czeka! Organizacją zajęły się Panie: Joanna Dolata, Agnieszka Sztolcman i Anna Ostrowska. [galeria]

Skip to content