Aktualności

Uczniowie włocławskiej Budowlanki na posiedzeniu młodzieżowego Parlamentu Europejskiego w Brukseli 19.11.2018

Zespół Szkół Budowlanych jest aktywnym uczestnikiem programu Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego. Od wielu lat w ZSB działa Klub Europejski pod opieką Pani Profesor Joanny Wiewiórskiej i Pani Profesor Doroty Danielewskiej. Już po raz kolejny szkoła uzyskała tytuł Ambasadora PE jako jedyna w województwie kujawsko-pomorskim. Wynikiem aktywności młodzieży było wyznaczenie naszej szkoły do reprezentowania Polski na posiedzeniu młodzieżowego Parlamentu Europejskiego Youth Parliament w Brukseli w dniu 19.11.2018. Wraz z młodzieżą z całej Europy uczniowie z dwóch szkół  Polski (ZSB Włocławek i ZSP Kluczbork) uczestniczyli w posiedzeniu plenarnym parlamentu, brali udział w pracach komisji tematycznych (dostęp do edukacji, ochrony zdrowia, ochrona środowiska, możliwości kształcenia, przedsiębiorczość i inne). Na drodze debaty i głosowania wspólnie wypracowali rozwiązania, które odebrał od nich vice przewodniczący Parlamentu Europejskiego Ramon Luis Valcarcel  i skierował je do dalszych prac w „dorosłym” PE. Uczniowie odebrali doskonałą lekcję demokracji, prawodawstwa, tolerancji i otwartości oraz doskonalili swoją znajomość języków obcych.

Uczniowie Budowlanki spotkali się również  z eurodeputowanymi z woj. kujawsko-pomorskiego Januszem Zemke i Tadeuszem Zwiefką. Mogli porozmawiać o pracy Parlamentu i zadaniach posłów.

Poza oficjalnymi zadaniami wyjazd do Brukseli był okazją do odwiedzenie innych ciekawych miejsc. Młodzież zwiedzała Kolonię w Niemczech i Antwerpię w Belgii. [galeria]

Skip to content