Aktualności

Wycieczka do Muzeum Mazowieckiego w Płocku

20181106_094346Dnia 6 listopada 2018 roku uczniowie klasy III A oraz IV A i IV B wzięli udział w wycieczce do Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Muzeum ze względu na największą ekspozycję poświęconą sztuce secesji, zwane jest często „muzeum secesji” choć również zaprezentowane są tam wnętrza doby art deco. Młodzież miała okazję obejrzeć aranżację wnętrz mieszczańskich, sale rzemiosła artystycznego – szkła, ceramiki, metalu, biżuterii – galerię malarstwa i rzeźby okresu Młodej Polski oraz medalierstwa z przełomu XIX i XX wieku. Szczególną uwagę zwrócił obraz Kazimierza Stabrowskiego „Skarga duszy” z 1914 roku, będący personifikacją zniewolonej Polski co w obliczu obchodów 100 Niepodległości było istotnym akcentem wycieczki. Korzystając z doskonałej aury podziwialiśmy panoramę Płocka z poziomu Wzgórza Tumskiego oraz zwiedziliśmy bazylikę katedralną Wniebowzięcia NMP, w której pochowani są m. in. Bolesław Krzywousty i Władysław I Herman. [galeria]

Skip to content