Aktualności

„Namaluj Uśmiech” z Budowlanką

porozumienie26 września w naszej szkole, w obecności Pana Prezydenta Marka Wojtkowskiego i Pani Wiceprezydent Barbary Moraczewskiej zostało podpisane porozumienie o współpracy partnerskiej pomiędzy Sekcją „Garbaty Włocławek” przy Automobilklubie Włocławskim, Sekcją Moto-Rajd, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Zespołem Szkół Budowlanych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Celem tego porozumienia jest realizacja akcji „Namaluj Uśmiech III” o którym w materiale umieszczonym na portalu https://q4.pl. Działanie w projekcie będzie polegało na odnowieniu mieszkań tym najbardziej potrzebującym, czy najstarszym. To będą środowiska w których występuje niepełnosprawność, w których nie ma rodziny, która mogłaby pomóc.
Będą w tej akcji uczestniczyć i nauczyciele jak i przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych. Mieszkania zmienią się za sprawą młodych wolontariuszy. Jak podkreśla prezydent Marek Wojtkowski akcja ma nie tylko aspekt materialny. Chodzi też o jej aspekt społeczny i wychowawczy.

Skip to content