Aktualności

Bieg na orientację po lesie

DSC_1723(1)

Uczniowie klas II B i III A z grup architektury krajobrazu wraz z opiekunem Żanetą Kardacz-Furmanek wybrali się do Nadleśnictwa Włocławek celem wzięcia udziału w ćwiczeniach terenowych. Ćwiczenie miało sprawdzić sprawności poruszania się w terenie , zmysłu strategii i orientacji w terenie.
Na czym polegał bieg na orientację? Po podzieleniu się na grupy każda z grup otrzymała mapę i kartę startową. Uczniowie mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie-w lesie i na terenie nadleśnictwa przez punkty kontrolne. Przebieg między punktami kontrolnymi musiał odbywać się zgodnie z kolejnością punktów. Do potwierdzenia obecności w punkcie kontrolnym służyła karta kontrolna. Zabawa i rywalizacja sięgały zenitu. 🙂
Na koniec na terenie Nadleśnictwa w wyznaczonym miejscu zapłonęło ognisko, zapachniały smażone na kijach kiełbaski … Ten dzień był okazją do obserwacji rzadkich okazów roślin w arboretum jak i rodzimych gatunków w lesie budzących się do życia. [galeria]

 

Skip to content