Aktualności

Ogłaszamy Konkurs Plastyczny

1Zapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Budowlanych we Włocławku do wzięcia udziału w konkursie plastycznym zorganizowanym dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem konkursu jest przybliżenie uczniom najważniejszych postaci dla historii Polski związanych z odzyskaniem niepodległości przez nasz kraj.

Najważniejsze informacje regulaminu:

 • organizatorem konkursu jest ZSB Włocławek,
 • udział mogą wziąć wszyscy uczniowie szkoły,
 • praca powinna przedstawiać jedną postać z historii Polski z okresu 1918-1921, ważną dla odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny,
 • technika wykonania pracy – dowolna,
 • format pracy minimum A3 maksimum A1,
 • termin oddania pracy do 13 kwietnia 2018r.,
 • ogłoszenie wyników planowane 26 kwietnia 2018r.,
 • najlepsze prace zostaną nagrodzone i wystawione w szkolnej galerii do końca 2018r.,
 • prace oceni szkolna komisja powołana przez Dyrektora Szkoły, jej ocena jest ostateczna,
 • szkolnym koordynatorem konkursu jest mgr Ireneusz Zajączkowski,
 • zgłoszenie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody przez jej autora na wystawienie pracy, jej publikację, oraz publikację imienia i nazwiska jej autora,
 •  organizatorzy zastrzegają w uzasadnionym przypadku możliwość zmian w regulaminie.

Proponujemy postacie bohaterów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, których portrety można wykonać:  Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Ignacy Daszyński, Wojciech Korfanty, gen, Józef Dowbor Muśnicki, gen. Józef Haller, Wincenty Witos, gen. Władysław Sikorski, gen. Kazimierz Sosnkowski, Gabriel Narutowicz, gen. Tadeusz Rozwadowski, Maria Dulębianka, Antoni Petrykiewicz, Jurek Bitschan, kapt. Czesław Mączyński, gen. Bolesław Roja, gen. Franciszek Latinik. Oczywiście można także poszerzyć ten katalog o inne wielkie postacie z historii Polski okresu 1918-1922.

Skip to content