Aktualności

Uczniowie ZSB na „Przystanku historia”

Uczniowie ZSB na „Przystanku historia”

W dniu 23.01.2017r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Przystanek historia”, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych technikum naszej szkoły, pod opieką mgr. Ireneusza Zajączkowskiego. Spotkania organizowane są cyklicznie przez Centrum kultury „Browar B” we Włocławku.Tym razem w ramach „Przystanku historia” uczniowie obejrzeli spektakl biograficzny o legendarnym kurierze z czasów II wojny światowej Janie Karski. Był on pierwszą osobą, która zaalarmowała świat o holokauście i o sytuacji Żydów w getcie warszawskim. Uczniowie ZSB mogli podziwiać w roli tytułowej słynnego polskiego aktora Jerzego Zelnika. Przeżyli z nim niezwykłą podróż po wojennym życiorysie Jana Karskiego, który był pełen niebezpieczeństw i tragicznych przeżyć. Czekamy na następne ciekawe spotkanie ze współczesną historią. [galeria]

Skip to content