Aktualności

„Szkoła – Ambasador Unii Europejskiej”

„Szkoła – Ambasador Unii Europejskiej”

Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu przeprowadzanego przez Parlament Europejski – przedstawicielstwo w Polsce „Szkoła – Ambasador Unii Europejskiej”. Jako jedyna w województwie kujawsko-pomorskim będzie organizować Punkt Informacji Europejskiej, przeprowadzać lekcje w oparciu o materiały Parlamentu Europejskiego, organizować konkursy. Do końca roku uczniowie wraz z opiekunami będą się wykazywać aktywnością na rzecz propagowania idei UE i informowania o jej działaniach.  W dniu 25 listopada opiekunowie Szkolnego Klubu Europejskiego EUROBUD Joanna Wiewiórska i Dorota Danielewska brały udział w szkoleniu dla szkół, które zostały zakwalifikowane do projektu. Szkolenie odbyło się w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Warszawie. Gościem specjalnym spotkania był były przewodniczący Parlamentu, obecnie przewodniczący szefów komisji w PE Jerzy Buzek. [galeria]

Skip to content