Aktualności

II miejsce dla uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Konkursie Instalacje

II miejsce dla uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Konkursie Instalacje

Po raz szósty, Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku zorganizowała konkurs na formę przestrzenną pn.: “INSTALACJE”. Tematem tegorocznego konkursu była KOZA.W konkursie brały udział reprezentacje włocławskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II TB i I TB (technik architektury krajobrazu) : Iza Kałmin, Natalia Olkiewicz i Błażej Załucki. Opiekunem grupy była pani Aleksandra Świątkiewicz – Szóstak.  Zadanie uczestników polegało na skonstruowaniu z surowców wtórnych i materiałów, ulegających biodegradacji, formy przestrzennej (instalacji) pt. „Koza”. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ponieważ tworzenie instalacji ułatwia młodzieży świadomy odbiór sztuki współczesnej i stwarza możliwość aktywnego udziału w kulturze. Jury przyznało nagrody dla szkół oraz nagrody dla uczniów uczestniczących w konkursie. Gratulujemy !!! [galeria]

Skip to content