Aktualności

„I ty możesz pomóc – zajęcia z pierwszej pomocy dla najmłodszych”

„I ty możesz pomóc – zajęcia z pierwszej pomocy dla najmłodszych”

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w bezpłatnym projekcie nauki pierwszej pomocy pt. „I ty możesz pomóc – zajęcia z pierwszej pomocy dla najmłodszych”. Zajęcia te prowadzone były przez instruktorów skierowanych z ramienia Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek, która była także współorganizatorem tego projektu.W ramach 4 godzinnych zajęć instruktorzy nauczyli podejmowania działań w sytuacjach zagrożenia życia ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacyjnego. Podczas nich uczniowie zapoznali się z resuscytacją krążeniowo – oddechową, reagowaniem na urazy mechaniczne, oparzenia oraz postępowanie z topielcami. Całość zajęć podzielona była na 2 części. Początkowo instruktorzy zwrócili uwagę na podstawowe kwestie bezpieczeństwa własnego oraz zasady wzywania i udzielania pierwszej pomocy, następnie uczniowie przystąpili do zajęć praktycznych, w których wcielali się w osoby udzielające pomocy. Dodatkową atrakcja było używanie sztucznych ran i fantomów do prowadzenia zajęć praktycznych, które wskazywały czy pomoc została udzielona prawidłowo. Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał apteczkę pierwszej pomocy. [galeria]

Skip to content