Aktualności

Światowy Dzień Ziemi – 22 kwiecień

Światowy Dzień Ziemi – 22 kwiecień

Tegoroczny Światowy Dzień Ziemi obchodzony był pod hasłem ” Palący temat – niska emisja”.  Dzień Ziemi to akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Uczniowie naszej szkoły również dołączyli do grona osób, którym przyroda i dbanie o nią nie jest obojętne. Aby uczcić ten dzień, posprzątaliśmy teren wokół szkoły, podziwiając jednocześnie piękno przyrody, zwłaszcza teraz, wiosną. Z tej też okazji Samorząd Uczniowski przygotował Międzyklasowy konkurs przyrodniczy. Biorący w nim udział uczniowie mogli wykazać się ogólną wiedzą dotyczącą przyrody, układali rebusy, wiersze oraz rozwiązywali krzyżówkę. W konkursie wzięły udział drużyny z klas:
1a: Marcin Ściślewski i Rafał Wrzesiński
IA: Agata Połczyńska i Gabrysia Terpińska
IB: Michał Gola i Damian Bogdański
IIB: Nikodem Maciejewski i Michał Skrzypiński
IIIA: Weronika Zabłotowicz i Konrad Czupryniak
IIIB: Ola Muzycznym i Dawid Błaszczyk
Po podsumowaniu zmagań okazało się, że zwycięzcami została drużyna z klasy IIB, drugie miejsce zajęli uczniowie z IB, a trzecie z IIIA. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Ponadto dla całego ogółu szkolnego przygotowany był konkurs na plakat dotyczący obchodów Dnia Ziemi oraz krzyżówka ekologiczna. Pierwszą nagrodę w konkursie plastycznym otrzymała Julita Targańska z klasy IB. Nagrody za rozwiązanie krzyżówki ekologicznej wylosowali: Miłosz Rębiałkowski z klasy IIA, Jakub Maślanka z IA oraz Ola Grygowska również z IA. Zwycięzcom gratulujemy! [galeria]

Skip to content