Aktualności

III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 18 marca odbył się w Zespole Szkół Budowlanych we Włocławku III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjów pod patronatem eurodeputowanego Janusza Zemke. Organizatorem konkursu był Szkolny Klub Europejski EUROBUD, który ma już długą historię w ZSB. Jak co roku w organizację konkursu wsparł eurodeputowany z naszego województwa Pan Janusz Zemke, który zaprosił zwycięzcę do zwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Do konkursu stanęły reprezentacje gimnazjów nr 1, 2, 3, 12, 14 z Włocławka oraz Kłóbki, Grabkowa, Lubienia Kujawskiego, Osięcin, Fabianek, Witowa, Brześcia Kujawskiego, Skępego i Kikoła. Tak jak w latach ubiegłych młodzież wykazała się bardzo wysokim poziomem wiedzy na temat instytucji, historii, zasad funkcjonowania i idei Unii Europejskiej. Po dogrywce jury, w skład którego weszli przedstawiciele opiekunów i p. Piotr Kowal reprezentujący eurodeputowanego Janusza Zemke, ogłosiło następujące wyniki: I miejsce Alan Mazurek z Gimnazjum nr 3 we Włocławku – opiekun p. Zbigniew Grzesiak, II miejsce Bartosz Zasowski z Gimnazjum w Skępem – opiekun p. Ireneusz Jędrzejewski, III miejsce Michał Guza z Gimnazjum w Fabiankach – opiekun p. Ewa Brodzińska. Gratulujemy Zwycięzcy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku. [galeria]

Skip to content