Aktualności

Wycieczka do planetarium

Wycieczka do planetarium

Dnia 11 marca 2016 roku 22 uczniów klasy ITA Zespołu Szkół Budowlanych z Włocławka wraz z opiekunami, kierownikiem wycieczki p. J. Kozłowskim i wychowawczynią p. J. Bryłką odbyło wycieczkę do Torunia. Celem wycieczki był seans w planetarium „ Ziemia – planeta Kopernika” prezentujący ruch gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie nieba. Uczniowie poszerzyli wiedzę o ruchu obrotowym i obiegowym Ziemi poznali cztery pory roku i dowiedzieli się dlaczego występuje dzień i noc. Pod sklepieniem planetarium zobaczyli co dzieje się nad nami, układ, konstelacje gwiazd niewidoczne gołym okiem, zjawiska zachodzące w przestrzeni. Wirtualną podróż przez naszą galaktykę zapewniły projektory wideo i odpowiednia optyka. Obraz kreowany na żywo za pomocą oprogramowania, które prezentuje zjawiska zachodzące na niebie widziane w dowolnej chwili z dowolnego miejsca na ziemi. Mimo zmęczenia pobyt w Mieście Kopernika był pełen wrażeń. [galeria]

Skip to content