Aktualności

„Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych”

„Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych”

Po raz kolejny 1 marca obchodzimy w całej Polsce „Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych”. Tego dnia oddajemy hołd bohaterom walki zbrojnej z reżimem komunistycznym w latach 1944 – 1963.  W Zespole Szkół Budowlanych z tej okazji odbyło się spotkanie z pracownikiem IPN, który przeprowadził zajęcia multimedialne na temat walki żołnierzy niezłomnych.  W czasie tej multimedialnej lekcji uczniowie naszej szkoły poznali m.in. największych bohaterów walki zbrojnej występujących przeciwko ówczesnej władzy. Dnia 7 marca grupa uczniów ZSB weźmie także udział w koncercie rapera Tadka, w Browarze B. Koncert ten również będzie poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. [galeria]

 

Skip to content