Aktualności

Przedświąteczna akcja „jabłko”

Przedświąteczna akcja „jabłko”

Federacja Towarzystwa Kultury Fizycznej Budowlani w porozumieniu z Agencją Rynku Rolnego zapewniła bezpłatną dostawę 8 ton jabłek wraz z transportem Zespołowi Szkół Budowlanych we Włocławku. Dyrektor szkoły, jako członek zarządu tej Federacji, miał możliwość pozyskania owoców i przekazania ich nie tylko własnej młodzieży szkolnej i   pracownikom szkoły, ale również do różnego typu placówek oraz instytucji oświatowych działających na terenie miasta. Obecnie na jedną klasę zostało rozdysponowanych po kilka skrzynek z owocami ( jedna skrzynka to 20 kg).  W grudniu, Dyrekcja szkoły w porozumieniu z Federacją, przewiduje dostawę jeszcze większej ilości jabłek, bo aż 12 ton . Wówczas na każdego ucznia przypadnie jedna skrzynka owoców. Akcją tą chcielibyśmy objąć również przedszkola. Placówka, w ramach współpracy z TKF Budowlani, przewiduje jeszcze pozyskanie, wiosną 2016r., kolejnej dostawy owoców oraz, jeżeli uda się, przetworów mlecznych. [galeria]

Skip to content