Aktualności

„MŁODZI GŁOSUJĄ” W ZSB!

„MŁODZI GŁOSUJĄ” W ZSB!

Dnia 30 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyborach prezydenckich, zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu  edukacyjnego ” Młodzi Głosują”. Poprzedziła je akcja informacyjna na temat zasad głosowania oraz zgłoszonych kandydatur. Uczniowie odpowiedzialni za przeprowadzenie akcji, będący  jednocześnie członkami Komisji Wyborczej, udzielali wyjaśnień oraz dbali o porządek i sprawną organizację wyborów. Po zliczeniu głosów okazało się, iż
frekwencja wyniosła 27%.

Udział w młodzieżowych wyborach to ważna lekcja wychowania obywatelskiego, uświadomienie uczniom, jak ważny jest udział w wyborach, ile znaczy oddany głos, że warto wyrazić swoje zdanie, ponadto okazja do zapoznania się z mechanizmami wyborczymi oraz formą głosowania.

Skip to content