Aktualności

II Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjów

II Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjów

W dniu 17. kwietnia 2015 odbył się w Zespole Szkół Budowlanych we Włocławku II Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjów. Organizatorem konkursu był Szkolny Klub Europejski EUROBUD, który ma już długą historię w ZSB. Od wielu lat opiekują się nim Joanna Wiewiórska i Dorota Danielewska. Jak co roku wsparcia w organizacji konkursu pomógł eurodeputowany z naszego województwa Pan Janusz Zemke, który zaprosił zwycięzcę do zwiedzenia Brukseli i Parlamentu Europejskiego. Do konkursu zgłosiły się gimnazja z Włocławka, Skępego, Lubienia Kujawskiego, Fabianek, Kłóbki i Grabkowa. Startowało 36 uczestników, którzy wykazali się wyjątkowo wysokim poziomem wiedzy nas temat instytucji, historii, zasad funkcjonowania i idei Unii Europejskiej. Zwycięzcą po dogrywce został Piotr Ziemlewicz z Gimnazjum w Skępem. II miejsce zajęła Julia Radzikowska z Gimnazjum nr 3 we Włocławku, a III Bartosz Zasowski również ze Skępego.
Gratulujemy wszystkim doskonałych wyników i zapraszamy za rok.

Skip to content