Aktualności

Akcja Honorowego Krwiodawstwa

Akcja Honorowego Krwiodawstwa

„Ten jest większy między ludźmi, kto umie służyć
i kto poświęca siebie dla innych”
A. Mickiewicz

W dniu 18 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół Budowlanych we Włocławku odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli! Trzeba też dodać, że liczna część uczniów pierwszy raz brała udział w tej akcji. Oprócz uczniów udział wzięli również nauczyciele. Jest to szczególnie ważna akcja ponieważ na krew czekają tysiące ludzi chorych. Oddając „cząstkę siebie” nie tylko ratujemy życie innych, ale także dajemy przykład otoczeniu. I wreszcie chyba sprawa najważniejsza – poświęcając odrobinę swojego czasu, zyskujemy wielką osobistą satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ten dar serca! Jesteśmy dumni z tego, co robią nasi uczniowie. Podziękowania składamy również pani pedagog Annie Ostrowskiej, która była organizatorem całego przedsięwzięcia.

Skip to content