Aktualności

Wycieczka do Torunia

Wycieczka do Torunia

02 października 2014 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Planetarium w Toruniu. Na wycieczkę wybrało się 18 uczniów klasy IIIB TB wraz z opiekunami Panią Joanną Banasiak i Panem Józefem Kozłowskim. Głównym punktem programu wycieczki edukacyjnej był seans „Wirująca Ziemia”.  W tym momencie zaczęła się dla nas prawdziwa frajda. Dzięki projektorowi , który służy do wiernego odtwarzania wyglądu nieba mogliśmy przekonać się jak piękne jest bogactwo jesiennych gwiazdozbiorów,  gdzie znajduje się Gwiazda Polarna i gwiazdozbiory wielu innych gwiazd. W pamięci szczególnie utkwił nam gwiazdozbiór łowcy Oriona i najjaśniejszej gwiazdy nieba północnego Syriusza. Następnie wraz z opiekunami przeszliśmy na Starówkę, by zobaczyć pomnik słynnego astronoma, Mikołaja Kopernika, fontannę ze złotymi żabkami i osiołka. Niestrudzeni zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki i inne zabytki Torunia. W drodze powrotnej znaleźliśmy chwilę aby odwiedzić Ciechocinek. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Czekamy na kolejną wycieczkę!

Skip to content