Aktualności

Duży sukces ucznia budowlanki

W dniu 21.03.2014r. odbył się w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu finał IV Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”. Jest to niezwykle trudny konkurs miedzowy, gdyż uczniowie musieli przyswoić wiedzę z zakresu kilkunastu ustaw dotyczących bezpieczeństwa. Z pośród około tysiąca zgłoszonych do konkursu uczniów z całego regionu po dwóch etapach eliminacji wyłoniono 15 finalistów, którzy musieli przygotować autorski projekt pn. „Moja dzielnica wolna od używek”. Wśród tej elitarnej piętnastki znalazło się dwóch uczniów z Włocławka, w tym reprezentant Zespołu Szkół Budowlanych Jędrzej Wróblewski z klasy IVA technikum budownictwa, przygotowywany przez nauczyciela Ireneusza Zajączkowskiego. Ostatni etap rywalizacji to prezentacja i obrona autorskiego projektu przed liczną komisją złożoną ze specjalistów z zakresu bezpieczeństwa. W tych zmaganiach zwyciężył uczeń Budowlanki, niestety nie z Włocławka, lecz z Bydgoszczy. Nasz reprezentant zajął ostatecznie bardzo dobre siódme miejsce i okazał się najlepszy uczniem z Włocławka. Należy podkreślić, iż reprezentant włocławskiej Budowlanki pokonał wielu uczniów z najbardziej renomowanych liceów Torunia i Bydgoszczy. Okazuje się, że uczniowie szkół technicznych, w tym także Zespołu Szkół Budowlanych we Włocławku nie ustępują w niczym wiedzą i umiejętnościami reprezentantom najlepszych szkół średnich z naszego regionu. Wielkie gratulacje! Czekamy na dalsze sukcesy.

Skip to content