Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 14 marca 2014 odbył się w Zespole Szkół Budowlanych Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla szkół ponadgimnazjalnych, którego celem było uczczenie 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Organizatorem konkursu był Szkolny Klub Europejski EUROBUD. Dużą pomoc w przeprowadzeniu turnieju udzielili przedstawiciele Punktu Informacji o Funduszach Europejskich przy Delegaturze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku, fundując nagrody: kubki, książki, pamięć USB i inne.  Nagrody na konkurs przesłało również Przedstawicielstwo Parlamentu Europejskiego w Polsce. Na konkurs przybyły reprezentacje prawie wszystkich liceów i techników z Włocławka tzn.:

 Zespół Szkół Ekonomicznych,

 Zespół Szkół Elektrycznych,

Zespół Szkół Samochodowych,

Zespół Szkół Technicznych,

Zespół Szkół Chemicznych,

II Liceum Ogólnokształcące,

 III Liceum Ogólnokształcące,

IV Liceum Ogólnokształcące, 

V Liceum Ogólnokształcące,

Niepubliczne Akademickie Liceum Ogólnokształcące.

 

Uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy, co świadczy o zainteresowaniu tą tematyką. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Dawid Szpryngiel – Zespół Szkół Elektrycznych

II miejsce Alan Kubielski – Zespół Szkół Samochodowych

II miejsce Adam Salwa – Zespół Szkół Elektrycznych

II miejsce Daria Zajac – Zespół Szkół Elektrycznych

III miejsce – Monika Szurek – III Liceum Ogólnokształcące

 

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować konkurs.

Organizatorzy: Joanna Wiewiórska, Dorota Danielewska

Skip to content