Aktualności

Wycieczka do Malborka

Wycieczka do Malborka

Dnia 07 listopada 2013 r.  uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Malborka . Organizatorem wycieczki była Joanna Banasiak i Józef Kozłowski a opiekunami Paweł Kuczkowski i Eleonora Lewandowska . W drodze do Malborka zwiedziliśmy przepięknie położony klasztor w małej miejscowości  Obory w gminie  Zbójno. Następnie udaliśmy się  do Malborka podziwiając z okien autokaru  zamek w Gołubiu – Dobrzyniu i ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim. Po dotarciu do Malborka ukazał się nam widok potężnego Zamku. Około godziny 13 wyruszyliśmy  w stronę Muzeum Zamkowego  i rozpoczęliśmy zwiedzanie z przewodnikiem, który zapoznał nas z historią zamku oraz kolekcjami  sztuki, rzemiosła artystycznego  i  kolekcją bursztynu. Największa niespodzianka w trakcie naszej wycieczki w jesienne popołudnie to gorąca herbata, kiełbaski z grilla z musztardą i keczupem przygotowane przez naszych opiekunów. Był to  miło spędzony czas w przyjaznym gronie. 🙂

Skip to content