Aktualności

UCZNIOWIE BUDOWLANKI ZWYCIĘŻAJĄ W FESTIWALU SAMORZĄDNOŚCI

UCZNIOWIE BUDOWLANKI ZWYCIĘŻAJĄ W FESTIWALU SAMORZĄDNOŚCI

W dniu 21 marca 2013r. uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych pod opieką nauczyciela Ireneusza Zajączkowskiego wzięli udział w FESTIWALU SAMORZĄDNOŚCI zorganizowanym przez  V Liceum Ogólnokształcące we Włocławku. Festiwal ten był realizowany w ramach projektu edukacyjnego GMINOWO. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z  siedmiu włocławskich szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas technikum : Kamil Dziubiński z klasy IVA oraz Jędrzej Wróblewski i Artur Tkaczyk z klasy IIIA. Pierwszy etap festiwalu to zmagania drużyn, które musiały wykonać wiele różnorodnych zadań związanych ze znajomością działania samorządu. Jednym z ciekawszych zadań było m.in. ułożenie projektu uchwały rady miasta. Po zmaganiach zespołowych przyszła kolej na indywidualny test wiedzy o samorządzie terytorialnym w Polsce. Nasi uczniowie nie należeli do faworytów tego festiwalu, tym większe było zdziwienie, gdy okazało się, iż najlepszą drużyna okazali się reprezentanci Zespołu Szkół Budowlanych. Zespół z naszej budowlanki wygrał bezapelacyjnie  całość zmagań drużynowych zostawiając w tyle wiele renomowanych szkół naszego miasta. Nadto w zmaganiach indywidualnych nasi uczniowie zajęli kolejno: Jędrzej Wróblewski  trzecie, a Artur Tkaczyk  drugie miejsce na 21 uczestników. Gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów tak związanych z wiedzą o samorządzie lokalnym, jak być może w przyszłości z pracą w tymże samorządzie. [galeria]

Skip to content