Aktualności

Debata obywatelska z Bogdanem Rymanowskim – ZSB zadaje trudne pytania

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych wraz z nauczycielami Jackiem Haśkiewiczem i Ireneuszem Zajączkowskim w dniu 28 lutego wzięli udział w debacie obywatelskiej „Od kamieni do władzy-czwartej władzy”, zorganizowanej przez WSHE oraz Stowarzyszenie Obywateli Projekt Włocławek. Debata ta była w zasadzie spotkaniem z dziennikarzem telewizyjnym Bogdanem Rymanowskim, który odpowiadał na liczne pytania młodzieży włocławskich szkół. Wiele pytań dotyczyło warsztatu dziennikarskiej pracy. Wśród pytających chyba najbardziej wybijającą się postacią był uczeń naszej szkoły Maciej Karczmarek z klasy III technikum. Maciej swą dociekliwością dotyczącą obiektywizmu mediów, a właściwie braku obiektywizmu w mediach niewątpliwie zaskoczył pana Rymanowskiego. Po trzecim zadanym przez Macieja Karczmarka pytaniu pan redaktor stwierdził, że uczeń naszej szkoły jest „specjalistą od zadawania szczególnie trudnych pytań” dotyczących mediów i niewątpliwie ma instynkt dziennikarski. Liczymy na dalsze tego typu debaty, zapewniając, że uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych chętnie w nich wezmą udział z podobną aktywnością. Mamy nadzieję, że mimo dociekliwości naszych uczniów nadal będziemy na takie spotkania zapraszani. Młodzież „Budowlanki” ma jeszcze wiele wnikliwych pytań, bo tylko takie pytania czynią debatę ciekawą.

Skip to content