Aktualności

Spotkania z Parlamentem Europejskim

Spotkania z Parlamentem Europejskim

Szkolny Klub Europejski Eurobud przy Technikum nr 1 w Zespole Szkół Budowlanych we Włocławku bierze udział w ogólnopolskim projekcie Spotkania z Parlamentem Europejskim realizowanym przez Polską Fundację im. Roberta Schumana.

W projekcie „Spotkania z Parlamentem Europejskim” biorą udział przedstawiciele dziesięciu miast z całej Polski, wyłonionych w procesie rekrutacji. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowym Parlamentu Europejskiego, jego zakończenie nastąpi do czerwca 2013 roku. Patronem medialnym projektu jest tygodnik WPROST.

Głównymi adresatami projektu są młodzi ludzie w wieku 17-22 lat, dla których wybory europejskie w 2014 roku będą pierwszymi wyborami, podczas których będą mogli zagłosować. Działania projektowe integrują wokół siebie jednak nie tylko młodzież – uczniów szkół ponadgimnazjalnych – ale również całe społeczności lokalne (tj. mieszkańców, przedstawicieli władz lokalnych, media lokalne).

W ramach projektu Spotkania z Parlamentem Europejskim zostaną między innymi zorganizowane gry miejskie, których celem jest zapoznanie uczniów z tematyką Parlamentu Europejskiego. Gra miejska rozpocznie się w siedzibie szkoły przy ulicy Nowomiejskiej 25 w czwartek 21.02.13  o 9.00.W trakcie gry miejskiej uczniowie będą poruszać się kilkoma ścieżkami tematycznymi rozwiązując przygotowane zagadki, rozmawiając z przedstawicielami władz, lokalnych organizacji, mieszkańcami, będą przygotowywać materiał fotograficzny i filmowy – wcielą się w role młodych dziennikarzy, którzy mają przygotować materiał prasowy na temat Europarlamentu.

Natomiast w piątek 22.02  w godz. 13-18.00 uczniowie zorganizują happening na terenie Centrum Handlowego WZORCOWNIA, który ma na celu upowszechnianie wiedzy o Unii Europejskiej, funduszach europejskich, ale przede wszystkim o pracy europarlamentarzystów szczególnie w świetle nadchodzących w przyszłym roku wyborów do Europarlamentu.

Wszyscy, którzy zechcą wziąć odwiedzić stoisko happeningu w dniu 22.02 będą mogli się dowiedzieć ciekawych  rzeczy, otrzymać upominki, wziąć udział w konkursie, napisać pytanie lob opinię o pracy Europarlamentu, a może również spotkać się z jednym z kujawsko-pomorskich eurodeputowanych.

Zapraszamy do dobrej zabawy! [galeria]

Skip to content