Aktualności

GOREŃ DUŻY – 8 – 10 kwietnia

ZIELONA SZKOŁA w Goreniu Dużym znajduje się w samym centrum Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego, 25 km od Włocławka, w gminie Baruchowo.
Uczniowie z wychowawcami udali się tam w celach rekreacyjno edukacyjnych.
Na miejscu korzystaliśmy z sali dydaktycznej, świetlicy i biblioteki przyrodniczej. Podziwialiśmy również liczne eksponaty przyrodnicze, rzeźby i wyroby rękodzieła ludowego oraz duży zbiór włocławskiego fajansu.
Uczniowie na plakatach w grupach uwiecznili niezapomniane dla nich chwile spędzone na wycieczce oceńcie sami….
Odbyliśmy pieszą wycieczkę w towarzystwie przewodnika Joanny Majewskiej po lasach sosnowych rosnących na wydmach i łęgi olsowo – jesionowe na terenach podmokłych, oglądaliśmy chronionego widłaka goździstego, 150-letni jałowiec pospolity.
Ornitolog po przedstawieniu ciekawej prezentacji na temat parku udał się z nami nad jezioro Lubiechowskie gdzie mieliśmy szanse oglądać/podziwiać stada dzikich kaczek oraz rzadko spotykane o tej porze jaskółki, oraz tamy i żeremia bobrów.
Wycieczka rowerowa i wozem konnym do rezerwatów przyrody ,,Olszyny Rakutowskie” i ,,Jezioro Rakutowskie” oraz użytku ekologicznego ,,Olszyny Bobrowe”
Spotkanie z lokalnymi twórcami kultury kujawskiej. Dziewczęta miały szanse wykazać się zdolnościami manualnymi i tworzyły przepiękne bukiety z bibuły i papieru, natomiast chłopcy rzeźbili w drewnie wymyślne figurki.
Spotkanie z sokolnikiem i jego podopiecznym „chakym”- sokołem
Wieczory – dzień I konkurs karaoke dzień II ognisko i pieczenie kiełbasek
Zajęcia prowadzone były przez pracowników Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego.

Skip to content