Aktualności

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W programie:
1. CENTRUM NAUKI „KOPERNIK”
2. SPACER KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIEM
3. SYRENKA NA STARYM RYNKU I ZAMEK KRÓLEWSKI

2 marca 2011 roku młodzież Zespołu Szkół Budowlanych wybrała się na wycieczkę edukacyjną do nowo powstałego Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie uczniowie mogli przeprowadzić doświadczenia z różnych dziedzin życia. Mogli sprawdzić jak będą wyglądali jako osoby dojrzałe, położyć się na łóżku z gwoździ „ŁÓŻKO FAKIRA”, podłączyć instalacje wodociągową w domku mieszkalnym i sprawdzić jak rozprowadzona jest woda, mogli sprawdzić wydolność swoich płuc i siłę z jaką pompowana jest krew w naszym organizmie, na symulatorze doświadczyć trzęsienia ziemi i wielu innych ciekawych zjawisk fizycznych, chemicznych, biologicznych i innych.
Po dużej dawce wiedzy dalsza część wycieczki miała charakter krajoznawczy. Wybraliśmy się na spacer Krakowskim Przedmieściem, oglądaliśmy Pałac Prezydencki, pomnik Józefa Piłsudskiego, zatrzymaliśmy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza , przysiedliśmy na ławeczkach chopinowskich, z których słuchaliśmy muzyki Chopina. Podziwiając wspaniałą budowlę Zamku Królewskiego przeszliśmy na stary Rynek, gdzie sfotografowaliśmy się z warszawską syrenką. Pod kolumną Zygmunta zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i po całym dniu pełnym wrażeń wracaliśmy do domu.
Opiekunowie: Eleonora Lewandowska, Dorota Stasikowska, Joanna Wiewiórska, Joanna Kołodziej.

Skip to content